Múzeumpedagógia 3. évfolyam

Március 7-én a 3.a és 3.b osztály múzeumpedagógiai foglalkozáson vett részt a Bocskai István Múzeumban, Hajdúszoboszlón.

A Pásztorok világa című állandó kiállítást tekintették meg a tanulók, majd nemezelés technikával tulipánt készítettek gyapjúból. A foglalkozásvezető a pásztorok jellegzetes használati tárgyait, viseletét is megmutatta. 

A foglalkozás másik részében a Retró múzeumot néztük meg. Itt különösen népszerű volt a Trabant autó és a retró ruhák. 

A látogatás végén a Fejedelmi kincstárban még megtekinthettük a Bocskai koronát és a jogart is. A beszámoló végére engedtessék meg egy személyes élmény is! A Bocskai utcán, a múzeum falán a múzeumalapítók domborművei láthatóak. Közülük az egyik néhai dr. Juhász Imre tanárúr, egykori történelem tanárom! Büszke vagyok rá!

Köszönjük a Berettyóújfalui Tankerületi Központnak az utazás és a múzeumlátogatás támogatását!

 

Tóth Sándorné

GalériaFotók