Kirándulás busszal

• Kirándulás busszal időpontja: 2015.06.15.
  • Rendezvény helyszíne: Kamilla Gyógy-, Termál- és Strandfürdő; 4060 Balmazújváros, Kastélykert u. 1-3.
  • Rendezvény résztvevői: 120 fő tanuló és 10 fő szakmai megvalósító
  • A rendezvény célja: tanórán kívüli, szabadtéri mozgásos tevékenységek biztosítása a tanulók részére
  • Programok:
    • 07:30 – 08:15 OSZTÁLYFŐNÖKI ÓRA: BALESETVÉDELMI OKTATÁS, EGYSZERŰ KÖZLEKEDÉSI SZABÁLYOK MEGBESZÉLÉSE
    • 08:25 – 09:10 OSZTÁLYFŐNÖKI ÓRA: ALAPVETŐ HIGIÉNIAI SZOKÁSOK MEGBESZÉLÉSE
    • 09:10 – 10:00 UTAZÁS BUSSZAL BALMAZÚJVÁROSRA
    • 10:00 – 11:00 STRANDOLÁS
    • 11:00 – 12:00 ÚSZÓVERSENY A TANMEDENCÉBEN
    • 12:00 – 13:00 EBÉDELTETÉS CSOPORTONKÉNT
    • 13:00 – 14:00 JÁTÉK: STRANDLABDA ÉS VÍZI AEROBIK
    • 14:00 – 15:00 STRANDOLÁS
    • 15:00 – 16:00 ÉRTÉKELÉS, JUTALMAZÁS
    • 16:00 – 17:00 UTAZÁS HAZA
  • Beszámoló a programról:

Tanulóinkat a megszokott rendben 07.30-ra vártuk ezen a napon is iskolába. Az első tanítási órát szervezési feladatokkal, majd ráhangolódást követően balesetvédelmi oktatással töltöttük osztályfőnöki óra formájában. Felhívtuk figyelmüket azokra a helyzetekre, viselkedésmintákra melyek az utazás során és a strandoláskor veszélyforrást jelenthetnek.
    A ráhangolódás és a strand témája lázba hozta a gyerekeket, így kézzel tapintható volt a vidám várakozás feszültsége. Balmazújvárosra a Kamilla Gyógy- Termál és Strandfürdőbe autóbusszal utaztunk. 10 órára mindannyian kiértünk.

Megérkezésünk után 3 strandmedencét jelöltünk ki számukra, melyben egy órát feladatkijelölés nélkül szabad strandolással tölthettek tanulóink. 11 órától egy kb. 60 perces úszóversenyen mérettetek meg tanulóink. A versenyt Roland bácsi és Imi bácsi irányították, a szurkolótábort a tanító nénik. A szurkolói hangok hamar megteremtették a versenyhangulatot. Minden erejüket beleadva, komolyan vették a sportot a versenyzők.

12 órára az ebédre mindenki megéhezett. A sok mozgás kivette az erőt, melyet már ideje volt pótolni. Az asztalon jeges limonádé fogadott, majd hozták a rántott szeletet sült burgonyával. Csoportokban, évfolyamonként ebédeltünk. Ízletes volt, jóllaktunk.

13 órától ismét a strandos játékoknak adtuk át magunkat: Labdákkal játszottunk, kis csoportokban Incike nénivel vízi-aerobikozni lehetett, Imi bácsi és Roland bácsi vízi-fogócskát, vízi-birkózást rendezett. Családias, kacagós hangulatban szaladt az idő. Úgy lett délután három óra, hogy talán észre sem vesszük, ha nem kezdenek el gyülekezni fölöttünk a felhők. A felhőkkel egy kis hűs szellő is érkezett, így elég volt csak az égre tekinteni és nem volt szükség különösebb ösztönzésre, a szedelőzködés gyorsan ment. Örömmel és egymást lelkesen tapsolva fogadták a mai nap és az úszóverseny értékelését a gyerekek Marika nénitől. Mire cseperegni kezdett az eső, már rendezett sorokban sorakoztunk a busznál. 17 órára mindannyian visszaértünk.

Tartalmas, vidám, és ami a legnagyobb hozadéka volt: családias, baráti hangulatban telt a strandolós napunk. Az alsó tagozat tanulói most nem, mint osztályok, hanem mint egy közösség gyermekei voltak együtt. Sportoltak, felszabadultak, a felnőttekkel játékosan töltötték az időt.

Fotógaléria az eseményről

Ajánlott oldalak