NYELVI TÉMAHÉT

• Nyelvi témahét időpontja: 2015.10.05. – 2015.10.09.
  • Nyelvi témahét helyszíne: Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola; 4064 Nagyhegyes, Kossuth utca 39.
  • Nyelvi témahét résztvevői: 30 fő tanuló, 3 fő szakmai megvalósító
  • Beszámoló a programról:
    • 1. NAP

Hétfőn délelőtt az 5. osztályban német órán ország-ismereti órát tartottunk, ahol a tanulók megismerkedtek Németország földrajzi elhelyezkedésével, tartományaival, folyóival, tájegységeivel. A tanulók előzetes feladatként plakátokat készítettek az angol és német anyanyelvű országokról. Ezeket a plakátokat iskolánk aulájában közösen elhelyeztük. Értékeltük a munkákat.

• 2. NAP

Kedd délután az angolosok az előzetesen elkészített PPT-ket bemutatták egymásnak. A németes tanulók délután ellátogattak Balmazújvárosra a Németfalusi Közösségi Házba, ahol a Balmazújvárosi Központi Általános Iskola néhány németes tanulójával ismerkedtek meg. Egy közös játékos vetélkedőn gyarapították ismereteiket, valamint megtekintették az intézmény állandó kiállítását a sváb népviseletről.

• 3. NAP

Német ország-ismereti óra a 6. osztályban, ahol a tanulók megismerkedtek Németország földrajzi elhelyezkedésével, tartományaival, folyóival, tájegységeivel. Délután az angolosok előadást hallhattak Skócia földrajzi elhelyezkedéséről, nevezetességeiről. Az előadás egyben skóciai utazások élménybeszámolója is volt olyan felnőttektől, akik több alkalommal is jártak már ebben az országban.

• 4. NAP

Játékos angol ország-ismereti vetélkedő. A németesek az előzetesen elkészített PPT-ket bemutatták egymásnak.

• 5. NAP

Angol ország-ismereti óra a 8. osztályban, ahol a tanulók megismerkedtek Anglia földrajzi jellemzőivel, kulturális és gazdasági jellemzőivel. Pénteken délelőtt angol és német nyílt tanítási órákat tartottunk, melyekre a szülőket hívtuk látogatónak.
  • Fotók a hét eseményeiből

(A hivatkozásokra kattintva külön füleken nyílnak meg a galéria mappái.)

Ajánlott oldalak