Fecskefészek számlálás Nagyhegyesen

A Hortobágyi Nemzeti Park kezdeményezésére Nagyhegyes is bekapcsolódik a "Fecskebarát település" programba.

Az Ifi klub tagjai, illetve a 3-4. osztályos diákjaink felkeresik az utcájukban lakókat és érdeklődnek a fecskefészek állományról. A következő adatokat kell összegyűjteniük: utcanév, házszám, fészkek száma, fecskefaj, a fészek helye (épület fajtája).

Célunk, minél több adat begyűjtése, ugyanis a három legtöbb adatot begyűjtő település elnyerheti a ,,fecskebarát” település címet. A résztvevő diákok is jutalmazásban részesülnek! Beküldési határidő: február 23.

Kérjük, segítsék munkájukat a válaszadással!

Így is segítheti a munkát

Február 23-ig a fent említett adatokat elküldheti emailben a nagyhegyes.ujsag@gmail.com címre, ahol a helyi program vezetője, Hartman Panna végzi az adatgyűjtést.

Hogyan különböztethető meg a füsti fecske és a molnárfecske fészke?

A füsti fecske felső szélén végig nyitott fészkével szemben a szintén negyedgömb alakú molnárfecske-otthon csaknem teljesen zárt, mindössze egy szűk kis bebújónyílással rendelkezik.

füsti fecske fészek
molnárfecske fészek