"Együtt dobban a szív"

2021. október 22-én iskolánk 8.a osztályos tanulói ünnepi műsort adtak az 1956-os hősök emlékére.

Erkel Ferenc Bánk bán című operájának a „Hazám, hazám” kezdetű híres áriájának részletére vonultak be a tanulók. Felidézték az 56-os eseményeket, versek, vetítések, tömegjelenet és az iskola felsős énekkarának dalai tették színessé és egyben szívszorongatóvá a műsort. Nyikos Mátyás, a műsort adó osztály tanulója basszusgitár játékával tette emlékezetessé Koncz Zsuzsa: „Ha én rózsa volnék” című dalát. A forgatókönyv egésze a hazaszeretetet erősítette mind az előadókban, mind az iskola tanulóiban és a község lakosaiban.

Felkészítő pedagógus: Szabó Tünde (osztályfőnök, az énekkar vezetője), zongorán és gitáron közreműködött: Kiss Ferenc. Hangosítás, vetítés: Bokács Ferenc

GalériaFotók