Tájékoztató a diákigazolvány igénylés módjáról

A Hajdúszoboszlói Járási Hivatal közleménye

Az ügyintézéshez szükséges

• Amennyiben a gyermek rendelkezik személyazonosító igazolvánnyal vagy útlevéllel:
    • a gyermek születési anyakönyvi kivonata
    • a gyermek személyazonosító igazolványa/útlevele
    • a gyermek lakcímkártyája
    • a gyermek és egy törvényes képviselő jelenléte (személyi igazolványa, lakcímkártyája)
    • Amennyiben a gyermek nem rendelkezik személyazonosító igazolvánnyal vagy útlevéllel:
    • a gyermek születési anyakönyvi kivonata
    • a gyermek lakcímkártyája

Tájékoztató

A Hajdúszoboszlói Járási Hivatal az általános iskolai beiratkozásokra (2017. április 20-21.) tekintettel soron kívüli ügyintézési lehetőséget biztosít az Önök számára annak érdekében, hogy a diákigazolványok igénylése lehetőség szerint a legkevesebb időráfordítással terhelje Önöket.
A lenti táblázatban szereplő időintervallumokban érkezési sorrendben / sorszám rögzítése nélkül/ lesz lehetőségük a diákigazolvány-igénylési kérelem előterjesztésére a Kormányablakban.
Az ügyintézéshez szükséges fontos információkat a diákigazolvány igénylés módjáról szóló tájékoztató tartalmazza.

• 2017. április 10., hétfő 07:00 - 17:00
  • 2017. április 11., kedd08:00 - 16:00
  • 2017. április 12., szerda08:00 - 16:00
  • 2017. április 13., csütörtök08:00 - 18:00
  • 2017. április 18., kedd08:00 - 16:00

Természetesen a táblázatban megjelölt időtartamoktól eltérő időpontokban is lehetőség lesz a diákigazolványok igénylésére, hiszen a Kormányablak az általános ügyfélfogadási időben is a Tisztelt Szülők rendelkezésére áll.
Ez esetben az általános szabályok szerint előzetes lehetőség lesz időpont foglalásra, illetve ennek hiányában sorszámrögzítésre.
Előzetes időpontfoglalásra a www.idopontfoglalo.kh.qov.hu /ügyfélkapu segítségével/, illetve a 1818 Kormányzati Ügyfélvonalon keresztül van lehetőség.

Hajdúszoboszló, 2017. március 8.

Dr. Györgyi Zoltán
járási hivatalvezető