Rendhagyó irodalomóra

A Veres Péter szakmai hét első programja egy rendhagyó irodalomóra volt, melyen a 7. évfolyamos diákok vehettek részt.

A diákok véleményét Dobi Bettina és Kecskés Nóra 7.b osztályos tanulók így foglalták össze:

„Április 10-én meglátogattak minket a debreceni Csokonai Színház művészei: Mészáros Ibolya, Mercs János, Rózsa László, valamit egy drámapedagógus: Gemza Melinda. A „Jeruzsálem” című színdarabot adták elő nekünk. Az előadás vallási ellentétekről szólt. Érdekesen és izgalmasan közvetítették felénk a darabot, és nagyon tanulságos is volt a téma feldolgozása. Ezt a komoly témát sok humorral hozták hozzánk közelebb. Jeruzsálem története óta eltelt 1000 év, de a vallási problémák azóta is fennállnak. A történet közben időnként csoportmunkában dolgoztunk, az előadás végét pedig a mi ötleteink alapján valósították meg a színészek. Közvetlenek és barátságosak voltak velünk, nagyon jó volt, hogy nem gyerekként, hanem partnerként kezeltek bennünket. Az előadás végére nemcsak a témát dolgoztuk fel, hanem a színészeket is jobban megismerhettük. Élményekkel gazdagon térhettünk haza, és sokat tanultunk az előadásból.”

Köszönjük szépen Nagyhegyes Község Önkormányzatának, hogy anyagi támogatásukkal lehetővé tették a tanulóink számára, hogy részt vegyenek ezen a színvonalas előadáson.

Molnár Enikő