Mesemondó verseny

„A gyermekkornak két tündérvilága van: cselekvés síkján a játék, és szellemi síkon a mese.” (Kádár Annamária)

2023. november 21-én tartottuk iskolánkban az alsó tagozatosok hagyományos mesemondó versenyét. Molnár Enikő igazgatónő köszöntötte a gyerekeket és a szülőket, majd az alsós énekkarosok két dallal nyitották meg a rendezvényt.

Idén 23 tanuló mutatta be a népes közönség előtt a meséjét. A zsűri tagjai Németi Sándorné Babika néni községi könyvtáros és Fülöpné Kiss Katalin a társadalomtudományi munkaközösség vezetője voltak. Nagy volt az izgalom, hogy hogyan sikerülnek majd az előadások. Mindenki sikeresen megbirkózott a feladattal, így a zsűrinek nehéz volt döntenie. A verseny végén a következő eredmények születtek:

1-2.o.

1. Ujvárosi Anna 2.b Felkészítő pedagógus: Biró Zoltánné