Ilyen volt a nyári úszótábor

A Nyári úszótábor két hétig tartott. Úszni tudásukhoz mérten, két csoportban edzettek, tanultak a gyerekek. Mindkét csoport szépen haladt, a fiatalabbak akik már jó alapokkal rendelkeztek az iskolai úszásoktatás révén. A gyors és a mellúszás technikáját fejlesztettük, csiszoltuk és belekóstoltunk a hátúszás rejtelmeibe is. Az idősebbekkel már évek óta foglalkozunk, ezért ők már javarészt biztos úszástudással bírtak, így ezt a tudást mélyítettük el. Ezenkívül a legnehezebbnek tartott úszásnemmel is (pillangó úszás) megismerkedtünk, amit nagy örömömre a tábor végére szinte mindenkinek sikerült elsajátítania.

A Hajdúszoboszlói strand gyönyörű környezete és medencéi biztosították a tábor helyszínét, ahol egy órás oktatás után strandoltunk, játszottunk, fagyiztunk és élveztük a vízi játékok különböző fajtáit (hullámmedence, gyerekmedence, élménymedence, stb.).

Szerintem, és a gyerekek elmondása alapján is, jó hangulatú tábor volt.

Fotók

Az úszótáborban készített fotók ezen a linken nézhetők meg.

Udvarhelyi Zsolt, Palczertné Nagy Andrea