Idegen nyelvi témahét

2016. november 21 - 24.

Immár negyedik alkalommal rendeztük meg iskolánkban az idegen nyelvi témahetet. Ebben a tanévben a téma a tél, és a téli ünnepek voltak.

Előzetes feladatként a tanulók a választott témával kapcsolatban plakátokat és ppt-ket készítettek. Lelkesek voltak és igényesek. Egymásnak is bemutatták munkájukat.

A programok nagy népszerűségnek örvendtek. Legnagyobb sikere a kézműves foglalkozásnak és a német adventi aprósütemények készítésének volt. Idegen nyelvi receptekből dolgoztak a sütés során. Német és angol karácsonyi dalokat énekeltek. A hét folyamán bővült az ismeretük, gyarapodott a szókincsük az angol és német célnyelvi országok adventi és karácsonyi szokásaival. A hét végén pedig az addig szerzett ismeretekről adhattak számot egy izgalmas vetélkedő keretében.

Minden résztvevőnek köszönjük az aktív és lelkes részvételt!

Fotók

Az idegen nyelvi témahéten készített fotók ezen a linken érhetők el.