Homoródalmás virágmotívumai Nagyhegyesre egyenesen a létavértesi Rozsnyai Gyűjteményből

Március 28-án szakkörös gyermekeink múzeumpedagógiai foglalkozáson vehettek részt a Nagyhegyesi Művelődési Ház és Ráczné Jankó Fruzsina szervezésben.

A Rozsnyai Gyűjtemény munkatársai, Kővári Emese, Jenei Szabina és Szűcs Ildikó vezették a foglalkozást, méltó helyszínül pedig a Művelődési Ház nagyterme szolgált.

Tanítványaim játékos feladatokon keresztül megismerkedhettek a népi tárgykultúrával, az erdélyi festett bútorok világával, azon belül pedig Homoródalmás motívumkincsével, és a motívumok szimbolikájával.

A rövid elméleti alapozás után iskolánk 29 rajzszakköröse már az alapozott, előkészítet falapokon dolgozhatott. kiegészítették a megkezdett motívumokat, majd a festés következett. Minden diákunk kellő odafigyeléssel, nagyon ügyesen és örömmel dolgozott.

Mindannyiunk nagy örömére szolgál, hogy hasonló múzeumpedagógiai foglalkozásokra a továbbiakban is számíthatunk, akár Nagyhegyesen, akár Nagyhegyesen kívül.

Agárdi Lajos

GalériaFotók