Képzőművészeti Rajzverseny

A felsős tanulóknak meghirdetett Hajdú-Bihar Vármegyei Képzőművészeti verseny rajzpályázatára iskolánk több tanulója is benevezett. A téma: „Településem kincsei” volt. A településen fellelhető, értékes vagy különleges helyszínek, kulturális és történelmi emlékhelyek illetve épületek megörökítése volt a feladat. Maga a pályázat két fordulóból állt, melynek az 1. fordulóján az ötödikes és hatodikos évfolyamosok kategóriájában beérkezett pályamunkák értékelése után Csige Laura 5.a osztályos tanuló jutott tovább. A vármegyei 2. forduló megtartására április 12-én, a debreceni Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégiumban került sor, ahol felsős korosztályú, több iskolából érkezett tanulók mérhették össze újból művészi tudásukat, tehetségüket. Az elért eredmény folytán iskolánkat Csige Laura képviselte a versenyen. Két téma közül lehetett választani: 1. Tervezz településednek címert! 2. Mitől szép településed, miért szereted? Bármilyen szabadon választott technikát lehetett alkalmazni az alkotás elkészítéséhez. Helyezést most ebben a fordulóban nem sikerült elérnünk.

Felkészítő tanár: Szabóné Szatmári Éva