Energiakaland

2024. március 21-én rendezték meg a Pávai Vajna Ferenc Általános Iskolában az Energiakaland városi, játékos környezetvédelmi vetélkedőt 7-8. osztályos tanulók részére.

A vetélkedő nem rejtett célja, hogy a tanulók játékos formában erősítsék környezettudatos szemléletüket.

A vetélkedő témája:

·       energiahordozók felhasználása

·       az energiatermelés környezetre gyakorolt hatásai

·       energiatakarékosság

·       hulladékgazdálkodás, komposztálás

A versenyen hét csapat mérte össze tudását. Az erős mezőnyben iskolánk a képzeletbeli dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A vetélkedőre előzetes feladat elkészítésével lehetett nevezni. Csapatunk újrafelhasznált anyagokból (kartonpapír, mandarinháló, szivacslap) mini csocsót készített, ami különdíjas lett.

Csapattagok: Borbély Hanna, Malánics Dávid 8. a, Tóth Fruzsina 8 b. osztályos tanulók.

Védd a Földet, környezeted, ismerd meg versenyzőink tudását!à www.energiakaland.hu

Gratulálunk a csapattagoknak!

Felkészítő pedagógusok: Bertalan Attila, dr. Kovács András