Zsibongó átadó

2021. szeptember 30-án ünnepélyes keretek között megtörtént a Magyar falu program keretében megújult „Zsibongó” épületünk helyiségeinek átadása. A közel 16 milliós beruházással az épület belseje megújult, pl. új padlóburkolatot kapott a táncterem és a konditerem, ajtócsere történt, valamint sor került az épület belső festésére is. Az átadóünnepséget Bodó Sándor országgyűlési képviselő nyitotta meg, aki a jelen lévő vendégeknek – különösen az osztályokat képviselő tanulóinknak bemutatta a Magyar falu programot, és az ezáltal megvalósítható fejlesztési lehetőségeket. Majosi Pálma, a Berettyóújfalui Tankerületi Központ igazgatója köszöntőjében elmondta, hogy a tankerület azért támogatta ezt a beruházást, hogy a testnevelő tanárainknak a jövőben is minden feltétele meglegyen a mindennapos testnevelés órák színvonalas megvalósítására. Kissné Burzuk Mária intézményvezető felidézte, hogy a régi épület korábban osztálytermeknek adott helyet, majd a szalagátvágással megtörtént az épület hivatalos átadása. Ezt követően a Zichy Géza Zenei Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója Hellné Kádár Edit gitártanár és Kerekes- Rácz Éva fuvolatanár bemutatója következett, majd Dobi Kinga 8. a osztályos tanuló szavalatát hallgathattuk meg, aki a Ha nem lehettél szálfa Veres Péter-versből adott elő részleteket. A műsor befejezéseként Postáné Nagy Beáta és Bertalan Attila pedagógusok néptáncát csodálhattuk meg. Köszönjük a Berettyóújfalui Tankerületi Központnak és a kivitelezőnek, a felújítás lehetőségét és annak színvonalas megvalósítását, valamint a nagyhegyesi hagyományőrző csoportnak az ünnepélyes átadón nyújtott segítségét.