Veres Péter Irodalmi vetélkedő

Idén, két év kényszerű kihagyás után, immár 13. alkalommal rendeztük meg járási irodalmi versenyünket, melyre 4 iskola 7 csapata nevezett.

Megtisztelt bennünket jelenlétével Hajdúszoboszlóról a Thököly Imre Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, a Bárdos Lajos Lajos Általános Iskola és a Gönczy Pál Református Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola.

A verseny célja az olvasás megszerettetése, irodalmi élmény nyújtása, kapcsolattartás az iskolák 5-6. osztályos olvasást kedvelő tanulói és pedagógusai között.

Ebben az évben Kertész Erzsi: A sárkány nyomában című ifjúsági regényt olvasták el a tanulók, ehhez kapcsolódtak a feladatok is. Az írónő levélben köszöntötte a gyerekeket, írt a történet megírásának körülményeiről is. Az izgalmas verseny végén a következő eredmény született:

1. Kovács Máté, Kuremszki Keán, Vad Nimród

Gönczy Pál Református Sport és Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

felkészítő tanár: Kedves Tünde

1. Tóth Zsuzsanna, Kocsis Jázmin, Szép Ákos

Bárdos Lajos Általános Iskola

felkészítő tanár: Arany- Dóró Kitti

Czibere Liliána Lara, Tóth Fruzsina, Rácz Farkas

Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola

felkészítő tanár: Molnár Enikő

1. Borbély Hanna, Szeifert Lili, Kovács Antónia

Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola

felkészítő tanár: Molnár Enikő

Gratulálunk a győzteseknek, és a verseny valamennyi résztvevőjének! Köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját!

Köszönjük Nagyhegyes Község Önkormányzatának támogatását!

Tóth Sándorné, Németi Sándorné

szervezők