Riportokat készítettek a negyedikeseink

A Hungarospa Zrt. marketing és értékesítési vezetőjével, Kállai Zsuzsával és Nagyhegyes község polgármesterével, Bajusz Istvánnéval készítettek interjút a gyerekek.

Digitális Témahét

A Digitális Témahét elnevezés röviden azt takarja, hogy ezen a héten más tantárgyak tananyagaiba is bevonjuk a digitális eszközöket az ismeretek feldolgozása során.

Idén irodalomból a „Szülőföldünk Magyarország” témát dolgozzuk fel. Így tehát a magyar nyelv és irodalom, a környezetismeret és az informatika órák a Digitális Témahéten összekapcsolódnak és közösen dolgozzák fel a „Szülőföldünk Magyarország”-témát.

Tanulóink ennek keretében környékünk településeit, nevezetességeit, kulturális-, sport-, helytörténeti-, és/vagy természeti jelentőségét kutatták fel. Riportot készítenek mobiltelefonnal, fotóznak, PowerPoint bemutatót és feladatlapot készítenek.

A 4.a és 4.b osztály tanulói vegyesen négy csoportot alkottak aszerint, hogy mely területet választották.

• Nagyhegyes: Betralan Ata, Szabó-Király Farkas Tamás, Simon Evelin Vanda, Kovács Kristóf, Boros Csenge, Deák Andrea, Pokrócz Gyula - Riport Bajusz Istvánné polgármester asszonnyal, fotók, ppt, feladatlap
  • Hortobágy: Nyikos Mátyás, Iski Mia, Szabó Petra, Fiók Patrik, Csige Dorina, Lente Viktória, Győrfi Kincső - Riport Szilágyi Attilával (HNP), fotók, ppt, feladatlap
  • Balmazújváros: Dobi Kinga, Májer Dóra, Horváth Barbara, Fehér Alexandra, Fülöp Eszter, Hajzer Nóra - Riport Dr. Veres Margit polgármester asszonnyal, fotók, ppt, feladatlap
  • Hajdúszoboszló: Bertók Bence, Rohács István, Juhász Imre, Tóth János, Lonsták Gábor, Nádasdi Szabolcs, Nagy Kevin Milán - Riport Kállai Zsuzsával, a Hungarospa Zrt. marketing menedzserével, fotók, ppt, feladatlap

Ma két projekt mutatkozott be

A Nagyhegyest és a Hajdúszoboszlói Hungarospa Zrt.-t bemutató projektek a Digitális témahét 2. napján bemutatkozhattak. A gyerekek prezentálták az elkészült ppt-t, lejátszották a riportot. Közösen megbeszéltük a hallottakat, majd meséltek a projektjük kulisszatitkairól. Elmesélték, hogyan készült a riportjuk, hogyan érezték magukat közben, milyen maradandó élményekkel gazdagodtak munkájuk során.

Miket kérdeztek a riportban?

Mit is kérdezhet Nagyhegyes polgármesterétől vagy a Hajdúszoboszlói Hungarospa Zrt. vezető marketingesétől egy 10 éves gyermek? Lássuk!

Kérdések Bajusz Istvánné polgármester asszonynak:

• Honnan kapta a nevét Nagyhegyes, hiszen nincs is itt hegy?
  • Hányan laknak a településen?
  • Igaz-e, hogy Nagyhegyes alatt ugyanolyan termálvíz található, mint Hajdúszoboszlón? Tervezünk-e fürdőt Nagyhegyesen?
  • Szeretnénk Nagyhegyesen egy SKATE-parkot. Ez egy gördeszkás, görkorcsolyás, biciklis ügyességi pálya. Lát ennek a megvalósulására valamilyen esélyt?
  • Milyen fejlesztési tervei vannak a közeljövőre az önkormányzatnak?

Kérdések Kállai Zsuzsának, a Hungarospa Zrt. marketing és értékesítési vezetőjének:

• Hogyan találták meg a gyógyvizet Hajdúszoboszlón?
  • Mióta működik Hajdúszoboszlón a gyógyfürdő?
  • Körülbelül hány turista fordul meg egy évben Hajdúszoboszlón?
  • Mely országokból érkeznek ide gyógyulni és felfrissülni vágyók?
  • Milyen hatása van a hajdúszoboszlói gyógyvíznek?
  • Milyen hosszútávú tervei vannak a Hungarospa-nak?

Csatolmányokban a válaszok! Hallgasd meg!

A cikk végén a csatolmány felirat alatt találhatók a linkek, ahonnan letölthetők a gyermekek munkái. Kérjük, tekintsék meg, olvassák el, mert valóban érdekes munkák születtek!

GalériaFotók