Pénzügyi és vállalkozói témahét

Iskolánk ebben az évben is részt vett a Pénz7 témahét megvalósításában. Decemberben regisztráltunk a program felületén, majd februárban megérkezett a magas színvonalú segédanyagcsomag, amit szétosztottunk a résztvevő kollégáknak.  A program témája: Pénzügyi tervezés, megtakarítás volt. 6 pedagógus tartott pénzügyi órákat összesen 8 osztályban és 12 órában. A gyerekek nagy érdeklődéssel, aktivitással vettek részt az órákon. Megtakarítási formákkal, tudatos tervezéssel, kamatszámítással ismerkedtek a tanulók. Az alsós osztályokban mindezt játékos formában tették: keresztrejtvényt oldottak meg, szituációs játékot játszottak, majd vetélkedőn vettek részt a gyerekek.  A felsősök kisfilmek, szövegfeldolgozás, külső előadó (Ruzsányiné Rásó Edit), és irányított beszélgetések segítségével dolgozták fel a témát. Egyelőre a tudatos tervezés még nem jellemző a tanulókra, de egyre többen nyitottak rá. A pénzügyi ismeretek bővítése érdekében jövőre is be fogunk kapcsolódni ebbe az igen hasznos programba. 

Tomasovszki Ilona