Névadónkra emlékeztünk

119 évvel ezelőtt, január 6-án született iskolanévadónk, Veres Péter író.

Róla emlékeztünk meg az iskola aulájában ezen a napon. A rövid ünnepséget a Diákönkormányzat szervezte.

Elsőként Agárdi Lajos tanár bácsi, képeket vetítve mutatta be az író életét. Majd Dobi Beatrix 6. b osztályos tanuló Veres Péter versét szavalta el, Én nem mehetek el innen… címmel.

Ezután következett a Veres Péter jelvények átadása. Azok az osztályok kaptak kitűzőt, akiknek még korábban nem volt, így az 1. 6. 7. és 8. osztályosok. Az iskolai jelvényeket Harangi Péter 8.b osztályos tanuló adta át az osztálytitkároknak, majd az osztályfőnökök minden tanulónak feltűzték.

Figyelem!

Megkérjük iskolánk minden tanulóját és pedagógusát, hogy a Veres Péter jelvényt az iskolai ünnepségeken, tanulmányi versenyeken viselje! Ha valaki elvesztette, az iskolatitkáriban 500 forintért vásárolhat.

Ez a jelvény azt jelenti, hogy viselője a Veres Péter Általános Iskolában tanul, dolgozik, egy közösség tagja, amiért neki is tennie kell. Iskolanévadónk idézetével szorgalmas tanulást és kitartó munkát kívánok iskolánk valamennyi tanulójának és dolgozójának:

„Ide kell hoznunk a nagyvilágot, ide kell hoznunk mindent, ami szép, ami jó, ami nemes és amit érdemes."

Tóth Sándorné Veres Margit Diákönkormányzatot segítő pedagógus

Képek a megemlékezésről

A csatolmányokból letölthető a megemlékezésen bemutatott diavetítés.

Csatolmány: