A név kötelez

A név kötelez?

Születésünk pillanatában eleve elrendelve kapjuk meg sorsunkat? Mennyire szólhat bele a szülő és a társadalmi elvárás a párválasztásba? Ilyen súlyos kérdéseket is felvetett a mai osztálytermi előadás, amit a Csokonai Színház művészei jelenítettek meg iskolánk 8. osztályos diákjainak.

Shakespeare Romeo és Júlia tragédiájának különleges feldolgozását tekinthették meg tanulóink és egyben lehettek részesei, szereplői is az előadásnak. Edelényi Vivien, Kiss Gergely Máté, Vranyecz Artúr színművészek és Gemza Melinda drámapedagógus néhány színes szalag segítségével elénk varázsolták a veronai tragédia szereplőit, konfliktusaikat. A színészek átütő játékának köszönhetően feledhetetlen pillanatokat élhettünk át.

Köszönjük a Nebuló Alapítványnak, hogy anyagi támogatásukkal lehetővé tették számunkra ennek az előadásnak a megtekintését.

Molnár Enikő