Néptáncgála

A Nagyhegyesi Veres Péter Általános Iskola Pedagógiai Programjában megfogalmazott célja, hogy tanulóiban felkeltse a rendszeres testmozgás, az egészséges életmód iránti igényt. Ennek a célkitűzésnek egyik alappillére az alsó tagozatban heti 1 órában megvalósuló néptáncoktatás. A néptáncot oktató pedagógusok célja nem feltétlenül az, hogy minél hamarabb bizonyos táncokat tanítsanak meg, hanem az, hogy a gyerekekkel megszerettessék a táncot, megismertessék velük a népi hagyományokat, ünnepeket. Napjainkban ez sokkal nehezebb, mint régen, hiszen akkor nem kellett a néptáncot tanítani, a gyerekek, felnőttek mindennapjának része volt a tánc. A népi játékok, a néptánc nemcsak a mozgásfejlesztésben, hanem a közösségek fejlesztésében fontos szerepet játszik. Az együttmozgás öröme mellett a tánc türelemre, empátiára is nevel, hiszen a gyerekeknek folyamatosan figyelniük kell egymásra, segíteniük kell egymást.

Tanulóink minden tanév végén a Néptánc gálán bemutatják családjuknak, iskolatársaiknak, mit tanultak abban a tanévben. Az idei 15. Néptánc gála, mely 4. éve az iskola és a Nebuló Alapítvány közös rendezése, rendhagyó módon kezdődött.

Hivatalosan is elbúcsúztattuk a Nebuló Alapítvány volt kuratóriumi tagját, Juhászné Nagy Erzsébetet. Kissné Burzuk Mária Intézményvezető megköszönte az eddigi lelkiismeretes munkáját, majd az iskola tanulói dallal köszöntötték.

A fellépők és a felkészítő pedagógusok egész évben nagy lelkesedéssel készültek erre a napra.

Műsor

1. A színjátszó szakkör és az énekkar közös műsora: A csillagszemű juhász című mesejáték.
    Felkészítő pedagógusok: Molnár Enikő és Szabó Tünde. Gitáron kísér: Kiss Ferenc
  2. Az 1.a osztály népi gyermekjátékokat és Somogyi táncot adott elő.
    Felkészítő pedagógus: Kunkli Lászlóné
  3. Az 1.b osztály népi gyermekjátékokat mutatott be.
    Felkészítő pedagógus: Remenyikné Györfi Judit
  4. A 2.a osztály Dunántúli ugrós tánccal készült.
    Felkészítő pedagógus: Bokács Ferencné
  5. A 3.a osztály Moldvai táncot mutatott be.
    Felkészítő pedagógus: Bokács Ferencné
  6. A 3.b osztály Elhajtanám a libát című táncjátékot adott elő.
    Felkészítő pedagógus: Postáné Nagy Beáta
  7. A 4.a osztály táncos koreográfiájának címe: Évszakok
    Felkészítő pedagógus: Postáné Nagy Beáta

A gála első része a Balmazújvárosi Hímes táncegyüttesnek köszönhetően fergeteges széki táncházzal zárult.

A szünetben a szülők által készített szendvicsekkel és finom süteményekkel csillapíthattuk éhségünket.

Az egyórás tombolasorsolás végén csak kevesen mondhatták el, hogy nem nyertek semmit, hiszen közel 150 felajánlás érkezett.

A gála sikeréhez közösen járultunk hozzá: gyerekek, pedagógusok, a Nebuló Alapítvány kuratóriumi tagjai és nem utolsó sorban, a szülők. KÖSZÖNJÜK!

Szabó Tünde

Videók

A felvételekért köszönetet mondunk Katona László szülőnek!

A színjátszó csoport előadása

1.a osztály