Környezetvédelem játékosan

Nagyítóval és távcsővel a természetért!

címmel a Hortobágyi Nemzeti Park és a Természettár közösen hirdetett levelezős versenyt 3-4. osztályos tanulóknak.

Nagy volt az érdeklődés a gyermekek és az iskolák részéről, hiszen 112 csapat jelentkezezett, nemcsak Hajdú-Bihar megyéből, hanem az ország más tájairól is voltak csapatok. A mi iskolánkat 6 csapat, összesen 24 tanuló képviselte.

Környezetismerettel, természetvédelemmel kapcsolatos feladatokat oldottak meg, kreatív munkát készítettek a tanulók, az Év élőlényeit ábrázolták képeslapon, szabadon választott technikával. A feladatok jól illeszkedtek a környezetismeret tantárgyhoz, de sok új információt is szereztünk a megoldás során. Az IKT eszközök használata elengedhetetlen volt. Megnéztük a Hortobágyi Nemzeti Parkról készített Darumesét, regisztráltunk a nemzeti park honlapján és játékos feladatokat oldottunk meg!

Nagyon örültünk, amikor megérkeztek az eredmények! Igaz a döntőbe nem jutottunk be, ( tavaly ez sikerült a 4.a osztály SZIMÁBE csapatának ) de az 1. helyezettől csak 7 ponttal maradtunk el!

• 17. Tündérfátyol csapat: Borbély Hanna. Czibere Liliána, Kirnbauer Nóra 3.a 296 pont
  • 20. Kerecsensólyom csapat: Nagy Attila, Szabó Dávid, Tóth Zsombor 3.a. 293 pont
  • 21. Nagy kócsag csapat: Tóth Fruzsina, Virágos Lotti, Kovács Jázmin 3.a-b 293 pont
  • 23. SZIMÁBE csapat: Kovács Szilveszter, Harangi Máté, Deák Bence 4.a 292 pont
  • 26. KAZSÓTA csapat: Katona Karina, Dobi Zsófia, Takács Petra 4.a 290 pont
  • 67. PANOMO Tóth Panna Sára, Arany Nóra, Fekete Molli 4.a 266 pont

Felkészítő pedagógusok: Postáné Nagy Beáta és Tóth Sándorné

Gratulálunk minden résztvevőnek, akik játékos formában új ismeretekkel gazdagodtak!

Tóth Sándorné