Kincskereső Irodalmi Vetélkedő

2022. január 19-én, a hajdúszoboszlói Pávai Vajna Ferenc Általános Iskola újra megrendezte a már több évtizedes hagyománnyal rendelkező területi Kincskereső Irodalmi Vetélkedőt a 3-4. osztályos gyerekek részére. A verseny célja az olvasás iránti érdeklődés felkeltése, az olvasás szeretetének fenntartása és a gyermekek olvasáskultúrájának fejlesztése. Öt iskolából 8 csapat érkezett a versenyre.

Az idén Lázár Ervin A legkisebb boszorkány című meseregényt kellett elolvasniuk a gyerekeknek. Összesen 14 feladatot kellett megoldaniuk. A verseny végén az 1. helyért holtverseny alakult ki, így még további kérdéseket is kapott az egyik csapatunk. A nagyon szoros vetélkedésben végül a 2. és a 3. helyet sikerült megszerezni.

Eredmény:

2. helyezett: Liptai Gréta, Ruzsányi Luca, Zsiga Tamás 4.a osztály

3. helyezett: Dobi Flóra, Györfi Judit, Buglyó Bence 4.b osztály

Mindkét csapatot Tóth Sándorné pedagógus készítette fel.

Gratulálunk!