Kenutúra

Iskolánk bekapcsolódott a SPORT43 Programba, így a nyolcadikos diákoknak lehetőségük volt szeptember 29-én részt venni egy Tisza-tavi kenutúrán. Szerda reggel a balmazújvárosi vasútállomásról indultunk vonattal, Attila bácsi és Andika néni kíséretével. Egy óra alatt odaértünk, majd elsétáltunk a kilátóhoz, ahonnan elénk tárul a Tisza-tó egy része. Ezután a kenutúra kiindulópontjához vettük az irányt, ami a City-Gas Tiszafüredi Kajak-Kenu SE telephelyén volt. Egy rövid tájékoztató-oktatás után megkaptuk a mentőmellényeket és az evezőket, majd elfoglaltuk a kenukat és kezdetét vette a vízikalandunk. A túravezető sok érdekességet mesélt nekünk a tó növény – és állatvilágáról. Izgalmas útvonalakat jártunk be, és lenyűgöző őszi tájképet láthattunk. Nagyon jól éreztük magunkat, és sokat nevettünk együtt. Köszönjük az iskolának, Attila bácsinak és Andika néninek, hogy ezt a nagyszerű programot megszervezték nekünk.

Dobi Kinga

8.a osztályos tanuló