Idegen nyelvi témahét

Az idegen nyelvek tanulásához hozzátartozik a célnyelvi országok kultúrájának az ismerete is. Így minden tanévben a kötelező tananyagon túl választunk egy kulturális témát, amit alaposabban megismerhetnek a tanulók. Számos témát dolgoztunk már fel az utóbbi évek során, pl. mesék, karácsony, sport. Ebben a tanévben a húsvéti ünnepkörre esett a választás. Március 16-18. között az angol és német órákon játékos feladatokkal, rejtvényekkel szerezhettek ismeretet a tanulóink, arról, milyen szokások élnek Németországban, Ausztriában, Angliában. A témát lezáró utolsó órán nagy sikert aratott a vetélkedő, amit a tanulók a Quizlet illetve a Kahoot felületen csoportokban játszhattak és adhattak számot a témakörben szerzett ismereteikről. Néhányan nagyon szép és igényes húsvéti üdvözlőlapot is készítettek.