Gyermeknap

„ De legyen egy nap ünnep,

mely csak az övék!

Legyen sok játék,

ajándék, öröm.

A boldog gyermek mosolyog,

önfeledten nevet, csacsog,

ünnepeljünk gyermeknapot!”

(Tóth Sarolta: Gyermeknapra)

Május utolsó vasárnapján a gyermekeket ünnepeljük. Iskolánkban május 24-én volt a gyermeknap.

Rengeteg programmal vártuk diákjainkat ezen a napon. Köszönettel tartozunk Ráczné Jankó Fruzsinának, a Művelődési Ház vezetőjének, aki sokat segített a programok megszervezésében! Volt lovas bemutató a Kiserdőben. Iskolánk több tanulója is tagja a Nagyhegyesi Lovas Egyesületnek, közülük Végh Zsófia már eredményekkel is büszkélkedhet. Az elmúlt hetekben két díjugrató versenyt is nyert Fecske nevű lovával. Köszönjük a gyerekeknek és edzőjüknek a látványos bemutatót!

Tóth Levente solymász is igen érdekes előadást tartott, bár nem sólyommal, hanem réti sassal vadászik.

Az iskola udvarán egy jurta várt bennünket, ahol rovásírással ismerkedtek a tanulók, kipróbálták a karikás ostort, harci játékot játszottak, kézműveskedtek.

Megérkezett iskolánkba az Utazó Planetárium is. Az osztályok életkoruknak megfelelő 3D-s vetítést csodálhattak meg a Planetáriumban. A 3-4. osztályosok a Naprendszer bolygóiban gyönyörködtek.

A felsősök a Kiserdőben akadályversenyen vettek részt, az alsósok az iskola udvarán különböző játékokat játszottak tanítóikkal.

Délután a Kiserdőben a Zenekuckó művészei mesejátékkal szórakoztattak bennünket.

Igazán jól telt el ez a nap! Köszönjük!

Tóth Sándorné