Gazdálkodj Akkusan! 2019

Gazdálkodj akkusan!

Kedves Diákok!
Biztosan emlékeztek még a fenti címre, hiszen iskolánk minden évben részt vesz a megyei elemgyűjtő versenyen. Így idén is beneveztünk a szelektív hulladékgyűjtés ezen versenyére!

Iskolánk ebben a versenyszámban mindig is jónak bizonyult. Össze tudunk fogni a győzelemért, legyen az papírgyűjtés, vagy használt elemek, akkumlátorok gyűjtése.

Használt elem és mobiltelefon-gyűjtő versenyt hirdetünk 2019. október 10. és 2020. január 31. között. Kérünk benneteket, hogy a verseny időtartama alatt, a feleslegessé vált mobiltelefonokat, használt elemeket gyűjtsétek össze, és az osztályfőnökötöknek adjátok át, aki a gyűjtőedényben elhelyezi. Kérjétek szüleitek segítségét, így minél többen részesei lehetünk az aktív környezetvédelemnek!

A verseny folyamán gyűjthető hulladékok

  • mindenféle szárazelem: ceruzaelem, babyelem, góliátelem, fotóelem, laposelem, 9 V-os elem, gombelem, nikkel-kadmium elem, rádiótelefon akkumulátor, egyéb berendezések akkumulátorai-pl. laptopok és barkácsgépek zárt akkumulátora.
  • mindenféle mobiltelefon készülék akkumulátorral vagy anélkül
  • Nem gyűjthető: ipari elem/akkumulátor, gépjármű akkumulátor

Szorgalmas gyűjtést kívánunk mindenkinek!

Diákönkormányzat