1956-os megemlékezés

Ebben a tanévben rendhagyó módon emlékeztünk meg a nemzeti ünnepünkről.

Az alsósok ezen a héten Bokács Ferencné és Szabóné Szatmári Éva irányításával lyukas nemzeti színű zászlókat készítettek. Osztályfőnöki órákon 1956-hoz kapcsolódó filmeket néztünk, néhány osztályfőnök az iskolánk honlapján még megtalálható, előző tanévek ünnepi műsoraiból válogatott.Október 22-én a 2.a osztály tanulói Nagyhegyes sportpályáján kitűzték a zászlókat, kijelölve az útvonalat az emlékfutáshoz. Testnevelés órán Udvarhelyi Zsolt, Csige Imre és Bokács Ferencné irányításával minden osztály futott a pályán. A felsősök pontosan 1956 métert tettek meg, ezzel adózva az 56-os hősök emlékének.A nap Nagyhegyes község ünnepi megemlékezésével zárult. Bara Gréta 8.a osztályos tanuló Márai Sándor: Mennyből az angyal című versét szavalta el, majd iskolánk képviseletében Kissné Burzuk Mária intézményvezető és Molnár Enikő intézményvezető helyettes a kopjafánál elhelyezte a Diákönkormányzat koszorúját.

Szabó Tünde